Sabiani bëhet pjesë e shtëpisë më të famshme në Shqipëri

Sabiani bëhet pjesë e shtëpisë më të famshme në Shqipëri

Këngëtari, Sabian Medini është banori i shtatë që i bashkohet shtëpisë më të famshme në Shqipëri.

Arsyeja pse zgjodhi që të bëhet pjesë e Big Brother Vip Albania ishte që të provonte veten në një dimesion tjetër, ndërsa personi i vetëm që do t’i mungonte aty ishte vajza e tij Kejsi.
“Si një aventurë e re, nuk kam frikë, por jam skeptik për shumë gjëra. Të më linte vetëm telefonin. Kejsi, çupa ime e vetmja që do më mungojë. Jam njeri pa komplekse dhe marr pjesë për ta provuar vetën në dimension tjetër”, tha Sabiani.
Dëshira e tij me hyrjen në Big Brother Vip ishte “do doja që të kishte vajza të bukura aty brenda”.
“E kam menduar si personazh statik, që nuk ka ndryshuar asnjë fije floku. Shpresoj që ai të ketë shumë surpriza aty brenda”, tha opinonistja Bodinaku.
Ndërsa për Sabianin Arbër Hajdari tha: “Sabianin e njohim të gjithë. Po më pëlqen të ecin ditët që të shohim si do zhvillohen ngjarjet”.

Video prezantuese:

Nje rikujtese per fansta. Kenget e Sabianit nder Vite :

Sabiani është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Në vitin 2001, Sabiani publikon albumin “Sabian”
Në vitin 2002, Sabiani publikon albumin “Sabian 2”
Në Maj 2004, Sabiani merr pjesë në Top Fest 1 me këngën “Je E Bukur Moj Shejtane”, në bashkëpunim me Eriosti.
Në vitin 2004, Sabiani publikon albumin “Sabian 3”
Në Prill 2005, Sabiani merr pjesë në Top Fest 2 me këngën “Shko Tani”.
Në vitin 2005, Sabiani publikon albumin “Binjaket”
Në Prill 2006, Ingrit Gjoni & Sabiani merr pjesë në Top Fest 3 me këngën “Parajsa”.
Në vitin 2006, Sabiani publikon albumin “Egoist”
Në Maj 2009, Sabiani merr pjesë në Top Fest 6 me këngën “Mos Mu Afro”.
Më datë 1 Nëntor 2010, Sabiani publikon videoklipin “Dashuria”.
Në vitin 2011, Sabiani publikon albumin “Best Of Ballads”
Më datë 27 Mars 2013, Jolanda Dhamo & Sabiani publikojnë videoklipin “Ku Humbe Dashuri”.
Më datë 27 Korrik 2013, Sabiani publikon videoklipin “Me Do A S’me Do”, në bashkëpunim me Irvena.
Më datë 8 Gusht 2013, Sabiani publikon videoklipin “Nje Sekonde”, në bashkëpunim me Anastasia.
Më datë 18 Dhjetor 2013, Sabiani publikon videoklipin “Pa Titull”, në bashkëpunim me Marseli. Videoklipi u prodhua nga Max Production.
Më datë 20 Korrik 2014, Sabiani publikon videoklipin “Lozonjare”, në bashkëpunim me Marseli.
Më datë 17 Tetor 2014, Sabiani publikon videoklipin “Dua Te Qaj”, në bashkëpunim me Xhela.
Më datë 22 Tetor 2014, Sabiani publikon videoklipin “Hit Hit”, në bashkëpunim me Marsel, Petro Xhori & Kallashi.
Më datë 10 Maj 2015, Sabiani publikon videoklipin “Show Biz”, në bashkëpunim me Marseli & Shkendije Mujaj.
Më datë 1 Tetor 2015, Sabiani publikon videoklipin “Nejen Kallim”, në bashkëpunim me Marseli.
Më datë 20 Mars 2016, Sabiani publikon videoklipin “Sta Fali”, në bashkëpunim me Marseli.
Më datë 1 Korrik 2016, Sabiani publikon videoklipin “Dridhe”, në bashkëpunim me Marseli & Petro.
Më datë 17 Dhjetor 2016, Marseli & Sabiani publikojnë videoklipin “Do Vdisja Per Ty”.
Më datë 20 Shtator 2017, Sabiani publikon videoklipin “Ta Ceki Buzen”, në bashkëpunim me Marseli. Muzika e këngës u punua nga Irkenc Hyka, teksti u shkrua nga Petro Xhori, ndërsa për orkestrimin u kujdes Dj Jojo.
Më datë 12 Mars 2018, Sabiani publikon videoklipin “Krejt Shqipet”, në bashkëpunim me Marseli. Muzika e këngës u punua nga Sabiani, Marseli, teksti u shkrua nga Petro Xhori, ndërsa për orkestrimin u kujdes Albert Sula.
Më datë 13 Korrik 2018, Sabiani publikon videoklipin “Per Ty Dashni”, në bashkëpunim me Marseli & Cassey. Muzika e këngës u punua nga Ervin Gonxhi, teksti u shkrua nga Vojsava Alia, ndërsa për orkestrimin u kujdes Ervin Gonxhi. Videoklipi u prodhua nga Fullmoon Production.
Më datë 12 Korrik 2019, Sabiani & Marigona publikojnë videoklipin “Bukuri”. Muzika e këngës u punua nga Natti, ndërsa teksti u shkrua nga Marigonna & Sabiani. Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.
Më datë 3 Shtator 2019, Sabiani publikon videoklipin “Show Biz 2”.
Më datë 28 Tetor 2019, Sabiani publikon videoklipin “Tequila”, në bashkëpunim me Asllan.
Më datë 21 Nëntor 2019, Sabiani publikon videoklipin “Pa Ty”, në bashkëpunim me Seldi Qalliun. Muzika e këngës u punua nga Petro Xhori, teksti u shkrua nga Petro Xhori & Seldi Qalliu, ndërsa për orkestrimin u kujdes Xhulio Milloshi & Petro Xhori.
Më datë 27 Janar 2020, Sabiani publikon videoklipin “E Ke Gabim”. Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Petro Xhori.
Më datë 31 Dhjetor 2020, Sabiani, Mevli & Klementi publikojnë videoklipin “Puthe”. Muzika e këngës u punua nga Sabiani, ndërsa teksti u shkrua nga Petro Xhori & Sergi Disha.
Më datë 29 Janar 2021, Mevli publikon videoklipin “Gurbet”, në bashkëpunim me Sabianin. Muzika e këngës u punua nga Petro Xhori & Sabiani, teksti u shkrua nga Petro Xhori, ndërsa për orkestrimin u kujdes Samuel Kodra. Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.
Më datë 7 Mars 2021, Sabiani publikon videoklipin “KÇK”, në bashkëpunim me Mevlin.

Spread the love

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *